PFHBiPM
Ciekawostki

Czy krowy potrafią pływać? Kiedy krowa daje mleko? Dlaczego krowa to święte zwierzę w Indiach? Czy Milka naprawdę jest fioletowa? Po co bydłu rogi?

Zapraszamy do działu ciekawostek, w którym odpowiemy na te i inne pytania dotyczące bydła domowego. Jako zwierzęta od tak dawna towarzyszące człowiekowi, wydawać by się mogło, że nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Cały czas jednak zaskakują i zachwycają. Krowy to niesamowite i mądre istoty, które pozostają w służbie człowieka od dawien dawna. Warto zatem poznać je bliżej i dostrzec w nich coś więcej niż dość bierne zwierzęta polegujące i przeżuwające „trawę” cały dzień. 

Ciekawostki

Unikatowe plamy krów

Izabela Trochimiuk | | Ciekawostki

Widząc niejednokrotnie stada krów na pastwisku, można zauważyć przeróżne wzory na ich sierści – od czarno-białych przez jednolicie czarne lub czerwone czy czerwono-białe. Jednak dla każdej ze sztuk, układ kolorystyczny plam jest unikatowy. Nie ma dwóch jednakowych krów, dzięki temu hodowcy bez problemu mogą rozpoznać swoje sztuki bez znajomości ich numerów kolczykowych. Nie raz i nie dwa, zdarza się także, że kolorowe plamy na ciele bydła układają się we wzory, które jednoznacznie przedstawiają jedno, np. liczby. Ale interpretacja wzorów plam jest ograniczona jedynie kreatywnością właścicieli zwierząt 😉.

Wróć