PFHBiPM
Aktualności

Zbliża się sezon wystawowy 2020

Ireneusz Dybciak | | Doradztwo hodowlane

Na stronie PFHBiPM opublikowany został harmonogram tegorocznych wystaw – jak się do nich właściwie przygotować? 

Hodowcy mogą już dokonać wstępnej analizy swoich zwierząt pod kątem budowy i wyrostowości. Pierwsze typowanie potencjalnych czempionów i superczempionów nie jest łatwe, ale nie zostawimy hodowców samych. 

Polska Federacja posiada wykwalifikowaną kadrę pracowników, którzy w profesjonalny sposób przygotują zwierzęta do wystaw pokazów i zdjęć. Grupa osiemnastu fitterów obsługuje cały kraj, co umożliwia dotarcie i fachową obsługę każdego wystawcy będącego pod oceną. 

Aby zamówić usługę wystarczy napisać e-mail: fitting@polskafederacja.pl
lub zadzwonić: 022 502 33 21
więcej informacji na polskafederacja.pl

Pracownicy Federacji dysponują sprzętem najwyższej jakości, który nie odbiega od standardów stosowanych w na wystawach europejskich. Na arenie współczesnego fittingu jesteśmy bardzo konkurencyjni, niska cena i profesjonalizm pozwala nam uplasować się na pierwszym miejscu. 

Szkolenia naszych fitterów odbywają się pod okiem najlepszych. Przykładem jest Erica Rinneveld niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, współpracuje z nami i zaopatruje w sprzęt najwyższej jakości. Nie są to słowa rzucane na wiatr:

  • 5 czempionów i superczempion w Szepietowie, 
  • czempion i superczempion w Sierakowie, 
  • Sitno – czempion w kategorii jałowic i superczempion w krowach. 

To zaledwie niewielka część laureatów skali kraju, których zwierzęta przygotowali nasi fitterzy. 

Dylematy związane z exterierem naszych zwierząt są naturalne i nic w tym dziwnego. Każdy chce wygrać, ale nie tylko dobry odchów ale również odpowiednia pielęgnacja i dobre oprowadzenie zwiększają nasze szanse na wystawach.  [na dole strony znajdą Państwo poradniki hodowlane przybliżające temat przygotowania bydła do wystaw]

Nasi fitterzy przygotowują zwierzęta do pokazów, dokonują strzyżenia w gospodarstwach. Udzielają praktycznych wskazówek w jaki sposób zaprezentować i oprowadzić sztuki, aby stały na najwyższym podium. Do każdego zwierzęcia podchodzimy indywidualnie. 

Fitting to nie tylko strzyżenie, odpowiednia korekta długości włosa pozwala wykrzesać „z brzydkiego kaczątka – pięknego łabędzia”. Dobrze prowadzona linia grzbietu pozwala na optyczne przedłużenie kłody prezentowanej sztuki. Zaznaczenie ostrości kośćca w połączeniu z delikatną struktura gruczołu mlekowego pozwala na pełną metamorfozę powierzonych zwierząt. 

Należy zwrócić uwagę, że 

  • pracownicy Polskiej Federacji pracując ze zwierzętami kierują się etyką zawodową i nie stosują technik niezgodnych z regulaminem. Mając na uwadze przede wszystkim dobrostan zwierząt,
  • sędzia będąc na ringu bez problemu dostrzeże atuty strzyżenia. Niejednokrotnie to właśnie sposób przygotowania bydła pozwala uzyskać najwyższe lokaty.