PFHBiPM
Aktualności

XIX Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA w Łodzi

| Informacje | Odpłatne
2019-02-15 - 2019-02-17

Organizator: DLG AgroFood | 61 639 09 25

Miasto Łódź w dniach 15-17 lutego br. stało się mekką profesjonalistów w produkcji zwierzęcej. Głównym wydarzeniem imprezy była debata z udziałem ministra rolnictwa i przedstawicieli organizacji rolniczych oraz producentów żywności. W targach aktywnie uczestniczy Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W tym roku w halach EXPO i MOSiR w Łodzi swoje ekspozycje prezentuje ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy. Bogata jest także oferta dla hodowców bydła obejmująca m.in. urządzenia udojowe i do przechowania mleka, środki higieniczne, wozy paszowe, pasze dla bydła, budownictwo inwentarskie, wyposażenie obór, materiał siewny oraz bydlęcy materiał genetyczny.
Oprócz ekspozycji firm ciekawa jest tegoroczna tematyka konferencji nauko-technicznej towarzyszących targom. Pierwszego dnia targów (piątek, 15 luty) odbyły się dwa palne dyskusyjne. Jeden dotyczył żywienia bydła mlecznego, prowadzony przez prof. Zygmunt M. Kowalski (UR Kraków), a drugi moderowany przez prof. Krzysztofa Rypułę (UP  Wrocław) obejmował m.in. choroby płuc u cieląt, zdrowotne problemy poporodowe krów i embriotransferu.

W drugim dniu targów (sobota, 16 luty) Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zaprasza na panel dyskusyjny pt.: „Zwiększenie zysków z produkcji mleka z wykorzystaniem osiągnięć genetyki” moderowany przez prof. Tomasza Strabla (Centrum Genetyczne PFHBiPM). Prezentowane będą m.in. zagadnienia dotyczące praktycznego wykorzystania selekcji genomowej i indeksu ekonomicznego jako skutecznego sposobu powiększania zysków. Przedstawione będą nowoczesne metody zwalczania kulawizny i ograniczenia trudnych porodów. Ciekawa jest także tematyka drugiego, sobotniego panelu prowadzona przez prof. Piotra Glińskiego (UP Poznań) poświęcona m.in. organizacji bazy paszowej na użytkach zielonych.

W przez cały czas trwania targów Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zaprasza hodowców bydła mlecznego i sympatyków na swoje trzy stoiska w hali EXPO:
* informacyjno-promocyjne nr D23,
* Stado OnLine (SOL) – prezentacja aplikacji do zarządzania stadem, przy wejściu głównym naprzeciw biura targów,
* degustacyjne – promocja produktów mleczarskich i potraw z ich udziałem oraz pokazy kulinarne z wykorzystaniem nabiału, przy wejściu głównym. 

Targi można zwiedzać  sobotę w godzinach 10-17 oraz w niedzielę 10-16.30. Zapraszamy  w imieniu organizatorów.