PFHBiPM
Aktualności

Współczesne Stado w rękach współczesnego hodowcy | Ferma 2020

Agnieszka Antczak | | SOL

– czyli zajrzyj do nas na FERMIE Łódź 2020

W dobie coraz większej ilości danych, które chcemy gromadzić, coraz szerszej  wiedzy, którą chcemy uzyskać z analiz tych danych, coraz większego zakresu czynności, które musimy wykonać... nie sposób nie posiłkować się nowoczesnymi technologiami. 

Istotnym elementem współczesnego zarządzania stadem bydła jest zarówno gromadzenie danych o zwierzętach, jak i ich zapamiętywanie i przetwarzanie. Co zrobić, żeby nie pominąć żadnej istotnej informacji o naszych krowach? Żeby połączyć wiedzę o poszczególnych zdarzeniach w życiu każdej krowy, uzyskując spójną historię dla poszczególnych zwierząt, grup zwierząt, całego stada? 

Zagadnienia te przybliży Joanna Kwaśniewska, prezentując program do zarządzania Stado OnLine, który nie tylko umożliwia rejestrowanie wszystkich potrzebnych hodowcy informacji, ale pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie poszczególnych zwierząt  i całego stada, a także dostrzec trendy, kierunki rozwoju lub zagrożenia dla naszych działań. 
Jeśli ktoś jeszcze nie za bardzo ufa komputerowemu programowi, będzie miał okazję poznać różne sposoby jego użytkowania – od biernego przeglądania np. danych z próbnych dojów, wskaźników rozrodu, bilansu białkowo-energetycznego – po aktywne wprowadzanie danych i uzyskiwania pożądanych analiz. SOL jest doskonałym wsparciem intuicji każdego Hodowcy. A przy tym niczego nie wymusza – każdy użytkownik może określić dowolnie, w jakim zakresie chce z niego korzystać. 

Dlatego zachęcamy 15.02.2020 od godziny 11.00 do udziału w Forum Bydła Mlecznego,  w ramach którego na Sali A będzie można posłuchać nie tylko o SOLu, ale także o innych narzędziach oferowanych hodowcom bydła mlecznego przez PFHBiPM. Połączenie wiedzy z różnych obszarów hodowli pozwoli lepiej przygotować się do konkurowania na trudnym rynku produkcji mleka.