PFHBiPM
Aktualności

XII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego w Bratoszewicach

| 2024

W dniach 22-23 czerwca 2024 r. zapraszamy Państwa serdecznie na XII Ogólnopolską Wystawę Bydła Hodowlanego w Bratoszewicach w województwie łódzkim. 

W sobotę 22 czerwca na ringu głównym odbędzie się…

Czytaj więcej

Konkurs „Moja mleczna kraina”

| Informacje

UWAGA - KONKURS !!!

Ruszamy z kolejną edycją konkursu plastycznego „MOJA MLECZNA KRAINA, kierowanego do uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

Jak co roku, prace prosimy…

Czytaj więcej

Z wizytą u VikingGenetics

| Informacje

Przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, na zaproszenie największej firmy hodowlanej w Danii – VikingGenetics. złożyli wizytę w siedzibie instytucji.

Program wizyty…

Czytaj więcej

Ocena wartości hodowlanej z PFHBiPM

| Hodowla

PFHBiPM udostępnia hodowcom wyniki oceny wartości hodowlanej za pomocą wielu narzędzi. Publikowane są wartości hodowlane dla poszczególnych cech oraz indeksy selekcyjne zależne od rasy zwierzęcia.…

Czytaj więcej

RYNEK MLEKA – maj 2024 r.

| Rynek mleka

Trendy na europejskim rynku mleka

W marcu br. przeciętna cena mleka w Polsce była już po raz piąty wyższa od średniej stawki unijnej. Przeczytaj na jakie stawki mogli liczyć producenci mleka w UE. 

Czytaj więcej

Posiedzenie podkomisji stałej do spraw bezpieczeństwa żywności, eliminowania nieuczciwych praktyk w obrocie żywnością oraz sprzedaży bezpośredniej i handlu detalicznego produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych

| Informacje

Posiedzenie rozpoczęła Pani przewodnicząca podkomisji wyjaśniając, że Pani Minister Pracy i Polityki Społecznej się na nim nie zjawi, a następnie oddała głos Pani Bogumile Detkowskiej.

Pani Bogumiła…

Czytaj więcej