PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: z jakich modułów składa się program SOL?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Program SOL to program modułowy – składa się z kilku segmentów. Pierwszym z nich – niezbywalnym – jest moduł podstawowy. Na nim opiera się cały program – znajdują się tutaj np. funkcje dotyczące rozrodu, obrotu czy wyniki próbnych dojów.

Natomiast dodatkowe moduły, czyli INSEMINATOR czy Zgłoszenia do ARiMR umożliwiają przesyłanie danych poza program – w tym wypadku inseminacje i zgłoszenia do agencji. Moduł Zdrowie jest za to mocno rozbudowaną wersją notatnika zawierającą historię leczenia zwierząt.

Zgłoszenia do ARiMR oraz moduł INSEMINATOR nie są dodatkowo płatne – z tych dodatków można korzystać (i gorąco do tego zachęcamy) w ramach dostępu do SOLa. W przypadku modułu Zdrowie, opłata wynosi 0,8 zł od sztuki ocenianej w skali miesiąca.

W celu włączenia dodatkowych modułów, należy wybrać niebieski kwadracik z wiersza interesującego nas modułu, nacisnąć go i wybrać opcję „Włącz moduł”. W przypadku modułu zdrowie, wiąże się to z jednym przyciskiem, ponieważ nie wymaga on wykonania dodatkowych działań. Natomiast w przypadku modułu INSEMINATOR – jak go skutecznie uruchomić pisałam o tym np. tutaj: pfhb.pl/aktualnosci/pytanie-dnia-jak-zostac-uzytkownikiem-modulu-inseminator-1

Jak uruchomić moduł Zgłoszenia do ARiMR? O tym w następnym newsie.