PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: jak zostać użytkownikiem Modułu INSEMINATOR?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Moduł INSEMINATOR, to moduł dzięki któremu za pośrednictwem SOLa można zarejetrować pokrycia inseminacyjne w systemie SYMLEK.

Aby zostać jego użytkownikiem należy przede wszystkim posiadać gospodarstwo SOL.

Jeśli ten krok jest wykonany, można iść krok dalej – czyli należy wydrukować, wypełnić i przesłać deklarację użytkownika INSEMINATOR ze strony www.stadoonline.pl z zakładki Dokumenty oraz przekazać ją zootechnikowi, a próbnym doju lub przesłać pocztą do najbliższego oddziału PFHBiPM.

Następnym etapem zakładania modułu jest otrzymanie loginu i nr inseminatora. Login jest potrzebny do uruchomienia modułu, które następuje po wejściu w zakładkę Gospodarstwo → Moduły programu i wybranie wiersza z modułem inseminator oraz kliknięcie opcji „Włącz moduł” z niebieskiego kwadracika. Pojawi się formatka do uzupełnienia, w której jako numer identyfikacyjny należy wpisać nr obory SYMLEK a jako login, login podany w mailu.

 

Numer inseminatora należy wprowadzić w zakładce Gospodarstwo → Użytkownicy i pracownicy oraz wybrać użytkownika lub założyć nowego, który takie inseminacje będzie przeprowadzał – podczas jego edycji, jako ostanie pole pokaże się pole z uzupełnieniem numeru inseminatora.

Kolejnym krokiem jest nadanie serii zaświadczeń dla firmy, która znajduje się w zakładce Inseminator. Program oczekuje wpisania dwóch dowolnych liter będących oznaczeniem serii zaświadczeń. Przy wpisywaniu inseminacji do SOLa, numer kartoteki nada się automatycznie.

 

To wszystko, co należy zrobić aby zostać użytkownikiem modułu INSEMINATOR.

Bardziej szczegółowa instrukcja znajduje się tutaj → stadoonline.pl/index.php/modul-inseminator/

oraz na poniższym filmie: