PFHBiPM
Aktualności

Pytanie Dnia: Jak „przepisać” gospodarstwo w SOL? Cz. 2

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Kiedy nowy numer siedziby stada jest już dodany do gospodarstwa, należy go także przypisać wybranym zwierzętom. W SOLu można to zrobić za pomocą przemieszczenia wewnętrznego.

W tym celu wybieramy zakładkę „Przemieszczenia zwierząt” a następnie „Przemieszczenie wewnętrzne”. Pojawi się lista zwierząt z gospodarstwa – należy zaznaczyć te sztuki, które mają mieć zmieniony numer IRZ. W przypadku zmiany numeru siedziby stada dla wszystkich zwierząt, za pomocą pierwszego niebieskiego prostokąta można zaznaczyć wszystkie osobniki na liście.

W celu wykonania przemieszczenia klikamy niebieski prostokąt „Przemieszczenie wewnętrzne”. Pojawi się formatka do uzupełnienia. Jeżeli zmieniamy tylko nr IRZ, zaznaczamy boks „bez zmiany lokalizacji”, a w polu „siedziba stada” wybieramy nowy numer IRZ.  Klikamy przycisk „Dalej”.

Pojawi się podsumowanie – tabelka ze zwierzętami, u których możliwa jest taka zmiana i sztuki odrzucone. Jeśli wszystko się zgadza, klikamy przycisk „Zapisz”.

Ostatnim – opcjonalnym – krokiem do przepisania gospodarstwa jest zmiana jego nazwy – szczególnie gdy nazwa gospodarstwa składa się z imienia i nazwiska poprzedniego właściciela.

W tym kroku będzie konieczny kontakt z naszym SOL Asystentem:
można się z nim skontaktować na czacie na stronie www.stadoonline.pl
lub pod numerem telefonu 22 290 00 92.