PFHBiPM
Aktualności

Kolejna Ferma Bydła za nami

Agnieszka Antczak | | Informacje

Na Fermie Bydła w Łodzi chyba każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Wystawcy zaprezentowali pełną gamę produktów niezbędnych w hodowli i chowie bydła. Od skromnych kolców nosowych, poprzez preparaty do pielęgnacji wymion, koncentraty paszowe, aż po systemy wygrodzeń i roboty udojowe.

Na stoisko SOL zawitało szczególnie dużo zainteresowanych. Zarówno chętnych do zaznajomienia się z systemem, jak i tych, którzy korzystają już z SOL-a i wpadli przywitać się, opowiedzieć o swoich wrażeniach  z użytkowania programu, albo zgłosić uwagi i swoje propozycje. Nie zawiedli nasi testerzy i aktywni użytkownicy. Informacjami zainteresowani byli także uczniowie szkół rolniczych, którzy chętnie zaopatrywali się nie tylko w gadżety, ale i w ulotki informacyjne na lekcje.

Bardzo cieszy nas, że coraz większe zainteresowanie budzi SOL wśród Hodowców nie będących pod Oceną. I, co ciekawe, nie tylko ci młodsi coraz częściej rozważają podjęcie decyzji o objęciu swojego stada Oceną Użytkowości, widząc w tym logiczny związek z decyzją o korzystaniu z elektronicznego systemu zarzadzania. Tak więc, na trasie między stoiskiem SOL a doradcami Federacji na stoisku informacyjno-doradczym, utworzył się istny szlak dla zainteresowanych.

Bardzo inspirujące były tegoroczne panele wykładowe. Niektóre prelekcje cieszyły się takim powodzeniem, że zabrakło miejsc siedzących, ale szalenie ciekawe były również te mniej oblegane wykłady. Niestety, nie da się być jednocześnie na wszystkich ciekawych wydarzeniach…

Oprócz niewątpliwej strawy dla oka i umysłu, można było posilić się na stoisku degustacyjnym PFHBiPM, gdzie przygotowywane były na bieżąco pyszne deserki i przystawki na bazie nabiału.