PFHBiPM
Aktualności

A2A2 nowa droga produktów mlecznych – weź udział w naborze uzupełniającym do projektu!

| Hodowla

Od grudnia 2021 roku Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka realizuje projekt współfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, pn. „A2A2 nowa droga produktów mlecznych – zastosowanie selekcji genomowej w produkcji żywności o obniżonej alergenności”. Projekt skierowany jest do Hodowców bydła mlecznego zainteresowanych przystosowaniem gospodarstwa do produkcji mleka A2A2. Do tej pory w ramach projektu zgenotypowanych zostało ponad 10 tysięcy jałówek urodzonych pomiędzy 01.09.2021 roku, a 31.05.2022 roku.

Aktualnie rozpoczynamy nabór uzupełniający do tego projektu! Nie przegap swojej szansy!

W celu przystąpienia do udziału w badaniach genetycznych bydła, należy wypełnić dedykowany formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej pod adresem: a2a2.pfhb.pl. W formularzu należy zadeklarować liczbę jałówek urodzonych pomiędzy 01.09.2021 roku a 31.05.2022 roku, które zostaną zgenotypowane w ramach projektu. Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie www.a2a2.pfhb.pl

Rejestracja rozpocznie się 8 sierpnia 2022 r. i trwać będzie do czasu wyczerpania limitu zwierząt. O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Hodowca biorący udział w projekcie ponosi koszt uzyskania dostępu do wyników badań genotypowanych jałówek tj. 30 zł netto za sztukę. 

Dla jałówek rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej, które spełniają warunki rodowodowe, możliwe jest również oszacowanie genomowej wartości hodowlanej za dodatkową opłatą 38 zł netto za sztukę. 

Jeśli już dziś masz jakieś pytania odnośnie projektu, zapraszamy do kontaktu z doradcą hodowlanym pfhb.pl/doradztwo/doradztwo-hodowlane