Kurs videoSOL
Kalendarz – zorganizuj swoją pracę
W programie SOL jałówki mają status „spoczynek” do ukończenia 420 dni. Dopiero po tym czasie program kwalifikuje je do grupy jałówek „do krycia”. Jeżeli jednak w Twoim gospodarstwie rozpoczynasz krycie jałówek w innym wieku, możesz to zmienić
Kalendarz w SOL to bardzo pomocne narzędzie w organizacji pracy w programie. Dzięki systematycznemu wprowadzaniu prac do kalendarza, nie zapomnimy o żadnym istotnym wydarzeniu w gospodarstwie.
Terminarz jest nieodzownym elementem każdego programu do zarządzania stadem bydła. W SOL można ustawiać różne przypomnienia (również SMS-owe).
Wiele czynności wykonuje się w oborze rutynowo, np. odrobacza się jałówki będące w określonym wieku. Program SOL do zarządzania stadem właśnie to robi. Sprawdź jak!
Kalendarz w SOL umożliwia zapisanie terminów w różny sposób – sprawdź, jaki odpowiada Tobie najbardziej! W tym filmiku prezentujemy jak zapisać przypomnienie o pracy dla jednego, konkretnego zwierzęcia w kalendarzu.
Często w gospodarstwie rutynowo podejmujemy jakieś działania, które wynikają z innych poprzedzających je zdarzeń. Warto także poinformować o tym program, wpisując w kalendarz schemat pracy powiązanej ze zdarzeniem, dzięki czemu nie zapomnimy zapisać swoich działań w SOL. Jak to zrobić, dowiesz się z filmu
Program do zarządzania stadem bydła SOL to aplikacja, której działanie można dostosować do indywidualnych wymagań. I właśnie to czyni go tak uniwersalnym narzędziem pracy. Dostosuj czas powiadomień o konkretnych zdarzeniach w SOL do tempa pracy w Twoim gospodarstwie! Zmiana ustawień kalendarza pozwala np. na określenie ile dni po pokryciu samice mają być oznaczone jako zwierzęta nadające się do kontroli cielności.
Dostosuj czas powiadomień o konkretnych zdarzeniach w SOL do tempa pracy w Twoim gospodarstwie! Poznaj ustawienia kalendarza i dowiedz się jak je zmienić! Więcej szczegółów w filmie.