PFHBiPM
Aktualności

Zgłoszenia do ARiMR – spróbuj i TY

Agnieszka Antczak | | SOL

Pełnia sezonu i intensywne prace polowe nie sprzyjają siedzeniu przy komputerze. Tym bardziej cieszy, że część z Państwa poświęciła cenny czas na śledzenie nowinek w SOL.

Moduł, który został ostatnio wdrożony, czyli Zgłoszenia do ARiMR, włączyło już 86 Hodowców. Drogą elektroniczną przesłano już 159 Zgłoszeń, a wydrukowano 25.  Wygląda na to, że przesyłanie danych działa bez większych zarzutów, o czym świadczy niewielka liczba interwencji z terenu. Zgłaszane problemy rozwiązywane są na bieżąco przez SOL-Asystentów.

Przy okazji warto jeszcze raz przypomnieć, że Zgłoszenia będą powstawać automatycznie tylko wtedy, kiedy włączymy Moduł. Nie zalecane jest w związku z tym ciągłe włączanie i wyłączanie Modułu. Jeśli nie chcemy widzieć jakiegoś Zgłoszenia w Rejestrze – np. wysłaliśmy go wcześniej pocztą, możemy go całkowicie usunąć za pomocą opcji „usuń” w niebieskim kwadraciku z lewej strony kolczyka. Jeśli chcemy, żeby tylko takie Zgłoszenie tylko „ukryć”, nadajmy mu status „wysłane”.

Przypominamy, że w Portalu IRZ można wydrukować potwierdzenie przesłania Zgłoszenia, co może być dodatkowym gwarantem dopełnienia obowiązku przesłania danych do ARiMR.

O warunkach uruchomienia Modułu i korzystaniu z niego przeczytacie Państwo w poprzedniej wiadomości na stronie PFHB, a także na stronie stadoonline.pl/index.php/modul-zgloszenia-do-arimr i w sierpniowym numerze HiChB.


Pomocne filmiki instruktażowe