PFHBiPM
Aktualności

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze GKHiPB w Krobi

Paweł Reszel | | Wielkopolski ZHiPB

Zebranie wyborcze członków Gminnego Koła Hodowców i Producentów Bydła Krobia, odbyło się 27 lutego 2020 roku w sali wiejskiej w Potarzycy.

Koło, które należy do struktur Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła, a jego prezesem jest Dariusz Wawrzyniak liczy ponad 120 członków. To właśnie z tej gminy wywodzi się Mikołaj Czarnecki, który aktualnie pełni funkcję wiceprezesa Wielkopolskiego Związku. Rangę zebrania podniosła także obecność drugiego wiceprezesa WZHiPB – Tadeusza Dymarskiego, a także wieloletniego działacza Związku – Honorowego Prezesa WZHiPB – Jana Łapawy.

Spotkanie otworzył prezes. Rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy zmarłych członków Koła. Następnie dokonano wyboru przewodniczącego zebrania wyborczego oraz Sekretarza. Funkcję przewodniczącego powierzyli przybyli członkowie Janowi Toporowicz, który poprowadził dalszą część spotkania. Zanim dokonano wyboru prezesa i zarządu, Dariusz Wawrzyniak obszernie i skrupulatnie przedstawił działalność Koła w całej – czteroletniej kadencji. Po sprawozdaniu prezesa i Komisji Rewizyjnej obecni członkowie Koła jednogłośnie udzielili im absolutorium.

W wyborze prezesa pan Wawrzyniak nie miał żadnego kontrkandydata i jednogłośnie dostał mandat zaufania na kolejne cztery lata. Po tej części dokonano wyboru Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Tu również panowała jednogłośność w głosowaniu.

Po części wyborczej był czas na przemówienia gości, którzy licznie przybyli. Obecny na zebraniu nowy wiceprezes SM Gostyń, przedstawił aktualną sytuację oraz plany rozwojowe zakładu w Gostyniu. Wśród gości pojawili się także przedstawiciele gminy Krobia, firma Sano oraz WCHiRZ. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli PFHBiPM. Przybyłym hodowcom przedstawiona została najnowsza usługa badania cielności PAG oraz zaprezentowano i omówiono jak będą wyglądać nowe raporty analityczne, które otrzymywać będą w tym roku w ramach prowadzonej oceny wartości użytkowej bydła w swoich stadach.

Na koniec spotkania członkowie obecni na zebraniu podjęli decyzje o planach zorganizowania w nowej kadencji obchodów 50-lecia Koła Hodowców, oraz padły deklaracje, żeby Koło zakupiło sztandar.

Życzymy wielu sukcesów i pomyślności prezesowi oraz wybranemu zarządowi na nową kadencję.