PFHBiPM
Aktualności

Ogólnopolska Szkoła Młodych Hodowców

| Hodowla

Serdecznie zapraszamy 22.06.2024 r. na Finał Ogólnopolskiej Szkoły Młodych Hodowców! Inicjatywa ta powstała dzięki Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, by pogłębiać zainteresowania młodzieży w zakresie hodowli bydła oraz aspektów przygotowania i prezentacji zwierząt na wystawach.

Tegoroczna edycja, która odbędzie się w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego w Bratoszewicach w województwie łódzkim, przyciągnęła 20 młodych pasjonatów z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego, kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, którzy zgłosili się do udziału przez elektroniczną rekrutację. Przez trzy dni szkoleniowe, będą brać praktyczny udział w przygotowaniu jałówek do wystawy, ucząc się strzyżenia, prawidłowego oprowadzania, żywienia i prezentacji na ringu, która wymaga odpowiednich ustawień nóg jałówek, głowy czy samej mowy ciała oprowadzającego. Nauczą się także, jak prawidłowo oceniać i sędziować stawkę krów i jałówek. Będą oni pracować w 4 grupach, co również będzie oceniane i najlepsza grupa pod kątem organizacji pracy będzie nagrodzona.

Sobota, jest ostatnim najważniejszym dniem dla naszych Młodych Hodowców, gdyż właśnie wtedy odbędzie się finał, na którym w 3 kategoriach wiekowych nasi uczestnicy będą walczyć o tytuł najlepszego oprowadzającego i najlepszego fittera tegorocznej edycji.

Głównym prowadzącym oraz sędzią na ringu będzie doświadczony specjalista, który od lata przygotowuje bydło do wystaw uzyskując najwyższe noty Singh Vki z Włoch. To wyjątkowa okazja, by zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności od najlepszego eksperta.

Nie przegapcie tego spektakularnego wydarzenia! Przyjedźcie do Bratoszewic, aby zobaczyć, jak młodzi hodowcy przygotowali swoje jałówki, jak prezentują swoje nabyte umiejętności i wspierajcie ich swoją obecnością.

Zapraszamy serdecznie!