PFHBiPM
Aktualności

Warsztaty terenowe z NOWAK-iem

Paweł Reszel | | Ocena wartości użytkowej

Region Oceny Poznań PFHBiPM, kontynuuje cykl warsztatów u swoich klientów, czyli hodowców bydła mlecznego. Tym razem przeprowadzono trzy warsztaty dzień po dniu wspólnie z firmą NOWAK Systemy Obróbki Betonu, która specjalizuje się w nacinaniu posadzek w oborach wolnostanowiskowych. Jednym z miejsc takiego spotkania i pokazu było Gospodarstwo Rolne Monika i Euzebiusz Dymarscy w miejscowości Nepomucenów w powiecie krotoszyńskim, a że wspomniany powiat to kraina mlekiem płynąca, to też nie było problemu żeby zachęcić innych hodowców do przyjazdu na warsztaty.

W ramach warsztatów wspomniana firma wykonywała w oborze pokaz, nacinania posadzek w oborze wolnostanowiskowej. Przedstawiciel firmy omawiał jaki wpływ takie działania mają na zdrowie krów, wg danych Firmy, nacinanie posadzek znacznie podnosi bezpieczeństwo zwierząt, zmniejszając ryzyko poślizgu nawet o 99%. Na spotkanie przybyło 15 hodowców, którzy z zainteresowaniem spoglądali na dokonania maszyn, które w twardym betonie, bez problemu wycinały rowki w celu zmniejszenia poślizgu zwierząt. Hodowcom i firmie Nowak podczas warsztatów, towarzyszyli pracownicy RO Poznań, którzy przedstawili informację o usługach dodatkowych świadczonych przez PFHBiPM. Była to także okazja do przedstawienia i omówienia programu DoKo, który ułatwia dobór do kojarzeń.

Oprócz pokazu w Nepomucenowie podobne spotkania miały miejsce w Gospodarstwie Rolnym Dobromira Ciesielskiego w Pisarzowicach, oraz Gospodarstwie Rolnym Andrzeja Bogacza w Pawłówku.