PFHBiPM
Aktualności

Warsztaty hodowlane w SR Juchowo

Rafał Sieradzki | | OZHB w Koszalinie

Juchowo. Nieduża wioska, oddalona parę kilometrów od drogi Szczecinek-Połczyn Zdrój. To właśnie tutaj, człowiek daje wzorowy przykład jak można żyć w harmonii z przyrodą. I właśnie do takiego miejsca, zaprosił swoich hodowców Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Koszalinie, który był w miniony poniedziałek głównym organizatorem warsztatów hodowlanych przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka i oczywiście z gospodarzem spotkania ze Spółką Rolniczą Juchowo.

Pięćdziesięciu hodowców bydła mlecznego zapoznało się z dwoma blokami tematycznymi dotyczącymi ekologicznej produkcji gospodarstwa „od pola do stołu” oraz bogatą ofertą usług oferowaną przez Federację. W części praktycznej goście zwiedzili obiekty hodowlane bydła mlecznego oraz poznali metodykę produkcji siana i zbóż. A wszystko to, zgodnie z przesłaniem: ”zdrowa ziemia – zdrowe rośliny – zdrowe zwierzęta – zdrowy człowiek”.

W imieniu Związku, Federacji oraz SR Juchowo serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć i posmakować autentycznego rolnictwa biodynamicznego. To miejsce jest wyjątkowe! Wrażenia zapewnione! Obecność obowiązkowa! Polecam gorąco.

Rafał Sieradzki, Dyrektor Biura OZHB w Koszalinie.