PFHBiPM
Aktualności

Terenowe posiedzenie Zarządu WZHiPB

Paweł Reszel | | Wielkopolski ZHiPB

W dniu 15 lipca 2022 odbyło się posiedzenie Zarządu Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła. Terenowe, ponieważ odbyło się tym razem w gospodarstwie rolnym. Spotkanie odbyło się gościnnie i na zaproszenie członka Sądu Koleżeńskiego Wielkopolskiego Związku, pana Jacka Kalak z Gorzupi, który kilka tygodni wcześniej uruchomił nowoczesną oborę wyposażoną w karuzelę udojową.

W spotkaniu Zarządu udział wziął dyrektor PFHBiPM Stanisław Kautz a także dyrektor Regionu Oceny Zachód z/s w Kobiernie Mariusz Chrobot.

Posiedzenie otworzył prezes Zarządu pan Przemysła Jagła, które rozpoczęło się od podsumowania i zaprezentowania działalności Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła w pierwszej połowie 2022 roku. W kolejnych częściach posiedzenia pan Mikołaj Czarnecki podsumował XIV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Pudliszki 2022, która odbyła się 10 lipca 2022, a której od wielu lat jest Komisarzem.

W czasie spotkania głos zabrali przybyli goście omawiając aktualną sytuację w PFHBiPM, sytuację na rynku mleka i wiele innych kwestii w formie wolnych głosów i wniosków w trakcie dyskusji. 

W związku z tym, że spotkanie odbyło się tuż przy oborze nie mogło zabraknąć aspektu szkoleniowego. Hodowcy mieli możliwość wysłuchania krótkiego – przypominającego wykładu z doradztwa somatycznego i zapoznali się ze szczegółami audytu somatycznego, który przeprowadzają doradcy ogólni z PFHBiPM. Przedstawiono im również zasady podpisania umowy na doradztwo somatyczne.  

W ostaniej części goście mieli możliwość zwiedzenia obory, gdzie hodowca omówił etapy jej budowy oraz przedstawił wszelkie rozwiązania technologiczne, które w niej zastosował.

Wspólny obiad zakończył spotkanie członków Zarządu.