PFHBiPM
Aktualności

Szkolenie z SOL w Żelistrzewie

Regina Stefańska, kierownik przedstawicielstwa PFHBiPM w Gdańsku | | Pomorski ZHBM

W dniu 16 lipca br. rozpoczęliśmy cykl szkoleń z SOL dla zainteresowanych tematem hodowców z województwa pomorskiego.

Pierwsze szkolenie odbyło się w Żelistrzewie k. Pucka, prowadziły je Joanna Kwaśniewska i Izabela Trochimiuk.

Część teoretyczna

Uczestnikom przedstawiono ogólne założeniami programu SOL, m.in.:

  • jak zostać jego użytkownikiem,
  • jak zarejestrować w SOL podstawowe zdarzenia dziejące się w gospodarstwie,
  • hodowcy zapoznali się także z interpretacją analiz hodowlanych i żywieniowych zamieszczonych w programie.
Warsztaty

Następnie w formie warsztatów, polegających na  pracy na swoim urządzeniu tj. smartfonie lub tablecie. Podczas części praktycznej, hodowcy z zainteresowaniem sprawdzali wyniki swojego gospodarstwa, a także żywo dyskutowali na temat analiz, które na bieżąco oglądali. Uczestnicy spotkania nie szczędzili także cennych uwag dotyczących samego funkcjonowania programu. Można było uzyskać pomoc i odpowiedzi na nurtujące problemy dotyczące obsługi programu.

Każde spotkanie z hodowcami, z naszymi użytkownikami, to bardzo wartościowy czas – dzięki temu wiemy nad czym dalej pracować, co udoskonalać, a co poprawić. Pomimo naszych testów programu, czasem nie jesteśmy w stanie wymyślić tego, co jeszcze może zdarzyć się w oborze, a o czym nie pomyśleliśmy. I właśnie wtedy z pomocą przychodzą takie spotkania. Jesteśmy bardzo szczęśliwe mogąc usłyszeć głosy naszych użytkowników bezpośrednio i na żywo – mówiły prowadzące spotkania w Żelistrzewie.

Spotkanie zostało odebrane przez uczestników jako ciekawe i przydatne. Na sierpień są już zaplanowane dwa kolejne szkolenia z SOL, w innym terenie woj. Pomorskiego, dla kolejnych zainteresowanych hodowców.