PFHBiPM
Aktualności

Spotkanie hodowców w Sieroszewicach

Paweł Reszel | | Wielkopolski ZHiPB

Spotkanie członków Rejonowego Koła Hodowców i Producentów Bydła Ostrów Wielkopolski – Ostrzeszów, należącego do struktur Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła, odbyło się 25 lutego 2020 roku w Sieroszewicach.

Zebranie członków Rejonowego Koła otworzył prezes, Lech Warga, który podsumował działalność Koła Hodowców w minionym, 2019 roku. Szczegółowo omówił stan finansów, po czym spotkanie potoczyło się dalej według planu.

W części szkoleniowej Paweł Reszel, przedstawiciel Regionu Oceny Poznań PFHBiPM przedstawił uczestnikom spotkania najnowszą usługę PFHBiPM – badania cielności PAG oraz program do zarządzania stadem – SOL. Hodowcom również zaprezentowano i omówiono jak będą wyglądać nowe raporty analityczne, które otrzymywać będą w tym roku w ramach prowadzonej oceny wartości użytkowej bydła w swoich stadach.

Podczas zebrania obecne były również firmy rolnicze, współpracujące na co dzień z hodowcami. One także przeprowadziły szkolenia głównie z żywienia krów mlecznych. Swoją ofertę przedstawiło obecne na spotkaniu WCHiRZ w Poznaniu z siedzibą w Tulcach. Swoje wystąpienia także mieli przedstawiciele SM Lazur oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Spotkanie zakończono wspólnym i smacznym poczęstunkiem.