PFHBiPM
Aktualności

SOL – Pytanie dnia: Jak się zarejestrować?

Agnieszka Antczak | | SOL – Pytanie dnia

Ponieważ otrzymujemy od Państwa wiele pytań dotyczących możliwości zarejestrowania się w SOL, jak również wpisywania poszczególnych danych w formularzu, dziś krok po kroku zarejestrujemy się z Państwem.

Rejestracja do SOL dokonuje się wyłącznie drogą elektroniczną.

Przede wszystkim – Formularz rejestracyjny znajdziemy tutaj: https://www.stadoonline.pl/index.php/rejestracja/  lub na stronie SOL w zakładce Zarejestruj się.

Gdy klikniemy ten przycisk, otwiera nam się formularz rejestracyjny.

 

Formularz rejestracyjny

  1. Wpisujemy tu nazwę gospodarstwa – wybieramy nazwę, którą będziemy się posługiwać w SOL. Najczęściej – i najwygodniej – jest wpisać skrót GR i swoje nazwisko lub nazwę, którą zwykle operujemy (np. GR Markotki).
  2. W kolejnym okienku wpisujemy imię i nazwisko właściciela gospodarstwa lub naszego reprezentanta.
  3. W okienkach poniżej wprowadzamy dane adresowe – Miejscowość, Kod pocztowy  -  jak zwykle, z kreską (np. 02-487),  Pocztę , Ulicę i nr  Gospodarstwa.
  4. Następnie wybieramy województwo – za pomocą znaczka wyboru otwieramy okienko, w którym wystarczy zaznaczyć właściwe.
  5. Poniżej wpisujemy telefon do kontaktu – ten, na który będzie dzwonił nasz SOL-Asystent w celu np. potwierdzenia Państwa danych. Nie może być to numer fikcyjny ani nieużywany, gdyż warunkiem założenia gospodarstwa w SOL jest rozmowa z Państwem.
  6. Jeszcze niżej wprowadzamy nasz e-mail. Jeśli nie mamy poczty elektronicznej, musimy założyć sobie konto, ponieważ właśnie na adres mailowy przyjdzie hasło do SOL-a, a także przydatne rady i instrukcje dotyczące korzystania z SOLa.
  7. Jeśli jesteśmy pod Oceną, wpisujemy nr obory SYMLEK – bez kresek, a poniżej nr siedziby stada IRZ – znajdziemy go np. na paszportach zwierząt. Wpisujemy same cyfry, bez literek PL, czyli 12 cyfr.
  8. Jeśli mamy więcej siedzib stada, możemy je dopisać w kolejnym okienku, które pojawia się poniżej. Jeśli mamy tylko jeden nr IRZ, ignorujemy je.
  9. Gdy wszystko na tej stronie jest już uzupełnione, klikamy przycisk „Dalej”.