PFHBiPM
Aktualności

SOL nie ma urlopu…

Agnieszka Antczak | | SOL

W rolniczej branży prace przebiegają pełną parą. W SOL, mimo sezonu urlopowego, również nikt nie śpi.

Rozpoczęło się testowanie modułu „Zgłoszenia do ARiMR” przez Testerów. Dzięki naszym informatykom zmodyfikowana została strona internetowa SOL. Trwają też intensywnie prace nad udostępnieniem w programie analizy przebiegu krzywej laktacji. Będzie ona tym bardziej interesująca, że powiązana z aspektem ekonomicznym. Dzięki porównaniu wzorcowej krzywej laktacji z krzywą laktacji wyliczoną dla własnego stada, Hodowca będzie mógł sprawdzić, czy aktualna wydajność mleczna stada przekracza wartości przewidywane, czy wręcz przeciwnie. To z kolei będzie świetnym punktem wyjścia do korekty czynników wpływających na przebieg laktacji. Zawsze warto poprawiać wydajność, zwłaszcza gdy ceny mleka nie rosną…

Stale przybywa użytkowników modułu „Inseminator” – korzysta z niego już ponad 250 gospodarstw. To cieszy, ponieważ dzięki użytkowaniu tego modułu wyraźnie skróciła się droga potwierdzana zabiegów w SYMLEK.

Cieszy rosnąca aktywność użytkowników SOL, znajdująca odbicie w coraz liczniejszych telefonach i czatach z SOL-asystentami, gdzie poruszane są coraz bardziej skomplikowane problemy.

Z przyjemnością witamy też nowych użytkowników SOL. Liczba gospodarstw korzystających z programu przekroczyła już 2200!


SOL-asystenci