PFHBiPM
Aktualności

SOL na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy

Joanna Kwaśniewska | | SOL

19 listopada studenci UTP w Bydgoszczy mieli okazję wysłuchać wykładu oraz uczestniczyć w ćwiczeniach z zakresu obsługi programu Stado Online. Z dużą radością przyjęliśmy zaproszenie do poprowadzenia tych zajęć, ponieważ wierzymy, że studenci powinni mieć jak najwięcej do czynienia z praktycznymi aspektami przyszłej pracy, w szczególności ważne jest, aby znali programy wspierające zarządzanie gospodarstwem.

Zostałyśmy pozytywnie zaskoczone wysoką frekwencją, która trzykrotnie przekroczyła nasze przewidywania, na szczęście byłyśmy na to przygotowane. Zajęcia zostały poprowadzone przez Joannę Kwaśniewską, Agnieszkę Antczak oraz Justynę Szurek.

Zajęcia rozpoczęły się półgodzinnym wykładem, który był teoretycznym przedstawieniem funkcji programu Stado Online. Przy okazji studenci mogli zapoznać się z usługami, które oferuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Po wykładzie słuchacze udali się do sal komputerowych, gdzie w trzech grupach odbyły się warsztaty. Ćwiczenia były małą symulacją dnia zootechnika pracującego na fermie bydła mlecznego – obejmowały rejestrację zdarzeń oraz analizowanie danych w programie i podejmowanie decyzji na ich podstawie.

Dziękujemy dr hab. Beacie Sitkowskiej za zaproszenie i organizację spotkania. Cieszymy się, że kolejni studenci dowiedzieli się o SOLu i już nie możemy doczekać się na następne spotkania na uniwersytetach!