PFHBiPM
Aktualności

Ranking TOP buhaje – w trosce o środowisko w wersji elektronicznej

Małgorzata Grabowska | | Hodowla

Wybór buhajów używanych do inseminacji samic ma decydujące znaczenie w pracy hodowlanej, ponieważ jak wszystkim wiadomo, to właśnie buhaje są głównym nośnikiem postępu genetycznego. Dlatego tak ważne jest, aby decyzje o wyborze buhajów były świadome i niezależne. Z tego powodu już drugi sezon oceny wartości hodowlanej, przekazujemy Państwu rankingi najlepszych, dostępnych buhajów – TOP buhaje. Zestawienia prezentują 20 najlepszych według indeksu PF i IE, dostępnych buhajów odmiany HO i 10 najlepszych buhajów odmiany RW. Oddzielnie prezentowane są również najlepsze polskie buhaje. Zdajemy sobie sprawę, że TOP buhaje zawiera tylko namiastkę informacji o topowych rozpłodnikach, dlatego po więcej informacji zapraszamy na stronę Centrum Genetycznego PFHBiPM www.cgen.pl/indeksy/ocena/buhaj/ranking.

Hodowco pamiętaj! Lepszy buhaj to większe zyski z produkcji od jego córek, dlatego ta inwestycja się opłaca. Tylko użytkowanie najlepszych buhajów na podstawie ich wartości hodowlanej i Indeksu Ekonomicznego stanowi gwarancję postępu genetycznego w obranym kierunku.  

Środowisko naturalne to nasze wspólne dobro, o które musimy dbać wszyscy. Jako firma wdrażamy wszelkie działania w tym kierunku. Dlatego podjęliśmy decyzję, że rankingi TOP buhaje od nowego sezonu oceny udostępniane będą Państwu drogą elektroniczną. Więc jeżeli dysponujemy Twoim adresem mailowym, to TOP buhaje otrzymasz elektronicznie po każdym sezonie oceny wartości hodowlanej. TOP buhaje dostępne są również na stronie internetowej PFHBiPM www.pfhb.pl w zakładce: Hodowla ⇒ Listy buhajow ⇒ TOP buhaje.