PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Jakie są grupy zwierząt w SOL?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Zwierzęta utrzymywane w gospodarstwie dzielą się na różne grupy lub kategorie. Niektóre kryteria podziału są wspólne dla wszystkich gospodarstw, np. podział samic na krowy i jałówki albo na cielne i niecielne. Trzy podstawowe podziały, które są wbudowane w program, to rodzaj zwierzęcia, status reprodukcyjny i status produkcyjny dotyczący tylko krów. Każdy z nich widoczny jest już na pulpicie programu, tuż po zalogowaniu. Chcesz wiedzieć więcej na temat statusów zwierząt w SOLu? Zapraszamy do oglądania naszego tutorialu:


Program SOL umożliwia utworzenie grup technologicznych – czyli dodatkowych podziałów zwierząt według kategorii, których program nie posiada, a których gospodarstwo używa, np. w postaci grup żywieniowych. Utworzenie grup technologicznych możliwe jest z zakładki „Gospodarstwo” w opcji „Grupy technologiczne”. Więcej na temat dodatkowych podziałów zwierząt w SOL pod tym linkiem w filmiku:

 

Zapraszamy do oglądania filmików instruktażowych zamieszczonych na Youtubie. Często potrafią one rozwiązać wątpliwości co do tego, jak dane zdarzenia zarejestrować, usunąć lub zmienić. Dzięki stałemu podglądowi wykonywania czynności po kolei na filmach, łatwiej przyswoić sobie zasadę ich działania. Więcej filmów znajduje się pod tym linkiem: youtube.com/SOLPFHBiPM