PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Jak wgrać wyniki udojów z hali lub robota do SOLa

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

W SOLu istnieje możliwość wczytywania dziennych wyników doju z plików, które są generowane przez programy dostarczane razem z robotami, halami udojowymi lub dojarkami posiadającymi mierniki ilości pozyskanego mleka. Jeżeli dysponujesz takim programem, możesz pobrać z niego plik zawierający wyniki doju z określonego dnia.

WAŻNE!
Do programu Stado OnLine można wczytać pliki o formacie xls oraz csv!

Taki plik musi zawierać: datę doju, numer identyfikacyjny krowy (numer kolczykowy lub oborowy) oraz ilość udojonego mleka. Jeżeli w raporcie będzie brakowało któregoś z tych elementów – doczytanie wyników do SOLa zakończy się niepowodzeniem.

Wyniki można doczytywać samodzielnie. Należy pobrać raport z programu sprzężonego z robotem / halą i na jego podstawie utworzyć schemat importu danych. Wystarczy zrobić to raz, by potem wyniki były automatycznie doczytywane. Pamiętaj, że liczba schematów równa się liczbie urządzeń udojowych (jeśli masz halę i robota, potrzebujesz dwóch schematów).

Szczegółowa instrukcja tworzenia schematu znajduje się tutaj w Module Mleko.

Wiemy też, że tworzenie takich schematów w odpowiednich formatach może nie być od początku jasne, dlatego z naszej strony polecamy w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z SOL-Asystentem i wysłać mu dane do obróbki. Wtedy od razu otrzymamy informację, czy dane są możliwe do wgrania – a zaraz potem gotowy schemat importu danych :).

tel. 22 290 00 92