PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Jak było w SOLu w 2021 roku?

Joanna Kwaśniewska, Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Rok 2021 upłynął na przygotowywaniu założeń do wielu nowych funkcjonalności, które zostaną wdrożone w 2022 roku. Do naszych pozostałych zadań należało stałe udoskonalanie istniejących już funkcji, szkolenia pracowników i hodowców oraz bieżąca pomoc udzielana hodowcom, którzy zgłaszali się do nas telefonicznie, mailowo lub przez czat.

W zeszłym roku zostało założonych 1363 nowe gospodarstwa, z czego już w kwietniu przekroczyliśmy próg 5000 gospodarstw SOL. Aktualnie założonych jest ich 5617 gospodarstw – bardzo nas cieszy stale przybywająca liczba nowych gospodarstw SOL – oznacza to, że program cieszy się popularnością i zainteresowaniem wśród hodowców.

Wśród tylu użytkowników około 20% pozostaje bardzo aktywna – czyli wprowadza minimum 90% zdarzeń dziejących się w gospodarstwie do SOLa, a dzięki temu otrzymuje rabat w wysokości 0,20zł od sztuki ocenianej miesięcznie. Jako najczęściej wpisywane zdarzenie rejestrowane jest pokrycie, zaraz za nim przemieszczenie w gospodarstwie, a na trzecim miejscu podium uplasowało się badanie cielności.

Struktura wielkości gospodarstw nie zmieniła się od zeszłego roku – nadal ponad połowa z nich to obory utrzymujące pomiędzy 20 a 49 sztuk krów. Ich liczba w SOLu wzrosła aż o połowę w stosunku do końca 2020. Już 47% krów ma swoje karty w SOLu.

Nieustannie na straży stoją nasi SOL Asystenci – od końcówki ubiegłego roku już w komplecie, czyli za RO Północ odpowiedzialna jest Dorota Stożek, za RO zachód Katarzyna Kamola, za RO centrum Justyna Szurek, a za RO Wschód Sławomir Olędzki. Wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości można zawsze kierować do nich pod numerem telefonu 22 290 00 92 lub na czacie na stronie stadoonline.pl. 

W imieniu całego zespołu pracującego nad programem Stado Online bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaufanie i wszystkie opinie, które nam Państwo przekazujecie – bez Waszego udziału rozwój programu nie byłby możliwy. Mamy nadzieję na kolejny, dobry rok i zapraszamy hodowców, którzy jeszcze nie znają SOLa, do wypróbowania go.