PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Czy SOL może dotyczyć tylko krów?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Końcówka lipca / początek sierpnia, to na wsi najgorętszy okres w roku. Rozpoczynają się żniwa. Rolnicy, a zarazem w większości też i hodowcy urabiają się po łokcie by zebrać plony w najlepszym okresie i najkrótszym czasie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym gorącym okresie trudno jest o wszystkim pamiętać, za wszystkim nadążyć. Dlatego mamy pewną propozycję 😊

W SOLu, w kalendarzu są do wyboru trzy rodzaje prac: rutynowa, indywidualna i ogólna. Kiedy mamy napięty grafik, warto skorzystać z prac rutynowych, które będą automatycznie naliczane po konkretnych wydarzeniach. Mowa tutaj o np. przeniesieniu do innej lokalizacji jałówek po osiągnięciu określonego wieku, albo przypomnienie o odsadzeniu cieląt po urodzeniu. Zapisane prace mogą „dawać o sobie” znać nie tylko na pulpicie programu, ale także wiadomością tekstową na telefon komórkowy.

Praca indywidulana będzie przypisana do konkretnego zwierzęcia lub zwierząt, o konkretnie wybranej przez Ciebie porze dnia (lub nocy) – ponownie z możliwością powiadamiania SMSowego.

Natomiast praca ogólna nie jest przypisana do konkretnych zwierząt. Może więc wykorzystać ją do czegoś jeszcze? A może zapisać przypomnienie o wymianie oleju w traktorze? Albo o zakupie folii kiszonkarskiej? Albo może masz ważne spotkanie ze swoim doradcą ogólnym? Każde z tych wydarzeń jest ważne i nie zawsze ma kto o tym przypomnieć. Nasz program przypomni Ci o tym bezpłatnym SMSem – o której godzinie tylko będziesz chciał. Zachęcamy do wykorzystywania SOLa wszechstronnie – w końcu to program do zarządzania gospodarstwem, nie tylko krowami 😊