PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Co znaczy ubycie w SOL?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Dzięki rozbudowanym narzędziom SOLa, zwierzęta można zarówno przyjmować jak i usuwać – czyli ubywać. Co prawda w przypadku ubycia nie ma tak wyeksponowanego instrumentu jak z przyjmowaniem zwierząt – nie oznacza to jednak, że nie da się tego zrobić.

W celu ubycia zwierzęcia, należy wejść w jego kartę, a następnie wybrać zakładkę obrót. Pod niebieską ramką z danymi sztuki, pojawią się trzy kafelki: „Przenieś”, „Na opas” i „Ubycie”. Jako, że omawianą funkcją jest ubycie – wybieramy ostatni prostokąt z tym napisem.

Po wejściu w kafelek, wyświetli się formatka do uzupełnienia zdarzenia – do obowiązkowych należy wypełnienie daty ubycia oraz jego powodu. Opcjonalnie można podać również miejsce ubycia zwierzęcia. Jako ostatnie pole widnieje notatka – również nieobowiązkowa.

Zwierzę zostało ubyte – usunięte z gospodarstwa. Ale – nadal można je znaleźć w zwierzętach archiwalnych. Dlaczego? Dobrze wiedzieć, czy niektóre zwierzęta nie zostały nieopatrznie wykreślone. Co wtedy?

Dopóki ubycie jest „świeże” i nie zostało jeszcze przekazane na wykazie zdarzeń – to nic wielkiego się nie stało. Wystarczy odnaleźć zwierzę w archiwum, ponownie wejść w zakładkę obrót i edytować to zdarzenie za pomocą niebieskiego kwadracika z trzema kropkami – pojawi się wtedy jedna opcja do wyboru – „zmień ubycie”.

Po wybraniu jej, wyświetli się wypełniona formatka ubycia – a w prawym dolnym rogu szary przycisk „usuń”. W celu skasowania ubycia, wybieramy go.

Gotowe. Zwierzę znów ma status aktualne.

W sytuacji gdy ubycie zostało zarejestrowane już dawno – przynajmniej wcześniej niż ostania próba – należy się skontaktować z naszym SOL Asystentem – wtedy należy przywrócić zwierzę z miejsc oddalonych bardziej niż archiwum SOLa i wymaga to zaangażowania większej liczby osób.

Jednak – nic nie jest nie do odkręcenia – wystarczy próbować, a jak się nie udaje – to pytać.
A jest kogo :) . Pozostajemy do dyspozycji – jak zawsze pod numerem 22 290 00 92 oraz na czacie.