PFHBiPM
Aktualności

Pytanie dnia: Co oznacza wiek najstarszej jałówki?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Formularz rejestracyjny do programu SOL czasem sprawia problemy jego z uzupełnieniem. Podzielony jest na 3 etapy dotyczące informacji o gospodarstwie oraz o jego Głównym Użytkowniku Gospodarstwa (GUG).

W trzecim i ostatnim etapie wypełniania formularza rejestracyjnego, pierwsze dwa pytania dotyczą wieku najstarszej jałówki i buhajka w gospodarstwie.

O co chodzi w tym pytaniu i dlaczego je zadajemy?

Prosimy o podawanie maksymalnego wieku zwierzęcia danej kategorii, odpowiednio jałówki i buhajka, które występuje w gospodarstwie, ponieważ nie chcemy wysyłać nowo założonemu gospodarstwu SOL wszystkich jałówek i buhajków które przypisane są do niego w SYMLEKu. Co za tym idzie – do SOLa mogą trafić zwierzęta, które już dawno się w danej oborze nie znajdują. Przysporzyłoby to dodatkowej pracy przy wybieraniu swoich aktualnych zwierząt.

Oczywiście, jeśli nie jest się pewnym wieku najstarszych przedstawicieli odpowiednich grup młodzieży, zawsze można wpisać w pole liczbę mniejszą od rzeczywistej. W ostateczności pole można uzupełnić zerem. Skutkiem takiego działania będzie przesłanie większej liczby zwierząt do gospodarstwa, które trzeba będzie zweryfikować i wybrać te aktualne.

Staramy się robić wszystko aby ułatwić funkcjonowanie w SOLu – już od samego początku przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego. Mamy nadzieję, że nasze starania owocują samą przyjemną pracą, a jeśli po drodze pojawiają się problemy – pozostajemy do Waszej dyspozycji.