PFHBiPM
Aktualności

Pytanie Dnia: Co nowego w SOLu?

Izabela Trochimiuk | | SOL – Pytanie dnia

Centrum Genetyczne Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka świadczy usługi z zakresu analiz genetycznych, które – krótko mówiąc – udoskonalają populację bydła mlecznego w Polsce w celu poprawienia jej konkurencyjności w stosunku do populacji zagranicznych.

Ale jak ma się CGEN do SOLa? Otóż w ramach szerzenia działalności centrum genetycznego, w SOLu zostało dodanych kilka linków przekierowujących bezpośrednio na stronę CGENu. Co tam można znaleźć?

Pierwsze co można zauważyć to nowe logo w prawym górnym rogu ekranu, którego kliknięcie powoduje otwarcie w nowej karcie rankingu buhajów. Na liście pojawiają samce domyślnie sortowane według malejącego indeksu ekonomicznego. Wykaz ten można dowolnie sortować i przeglądać dane buhajów według własnych kryteriów.

Drugą nowością  jest przycisk "Szukaj buhaja w CGen", który przekierowuje bezpośrednio do wyszukiwarki buhajów w systemie. Znajduje się on w zakładce Hodowla à Szukaj buhaja w CGen lub w zakładce Rozród à Dodaj buhaja do rozrodu, w prawym górnym rogu. W wynikach pojawią się dane zwierzę, wraz z jego rodowodem i wartościami hodowlanymi, czy dystrybutorem nasienia.

Zachęcamy do testowania nowych funkcji w SOLu, a także do odkrywania strony Centrum Genetycznego – być może szereg oferowanych przez nich usług zachęci Was do jeszcze lepszego udoskonalania swojego stada.