PFHBiPM
Aktualności

…przenosimy HOLa do SOLa!

Joanna Kwaśniewska | | SOL

Jak to się ładnie pisze „wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klienta”, już niedługo będzie można zobaczyć dane dostępne do tej pory w HOL w nowej odsłonie!

Wszystkie sekcje dostępne w HOL od przyszłego roku będzie można zobaczyć w programie Stado OnLine, nieco zmodyfikowane – ale za to interaktywne, w nowej, przyjaznej szacie graficznej oraz wygodnym, przejrzystym menu.

Sposób prezentacji wyników w SOL jest bardziej elastyczny – w większości wypadków można samodzielnie ustawiać zakresy, w których chcemy obejrzeć interesujące nas dane. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z gotowych zestawień, lub obejrzeć wszystkie analizy dla dowolnie zestawionej przez siebie grupy zwierząt.

Niektóre z przygotowanych w SOL wykresów oferują nowe, przydatne rozszerzenia – np. w przypadku prezentacji krzywych laktacji możemy od razu sprawdzić, czy nasze krowy doją się zgodnie z możliwościami, a program oszacuje zysk lub stratę z tym związaną.

Część analiz będzie aktualizowało się na bieżąco, ponieważ dane będą pobierane bezpośrednio z SOLa, w którym można je wprowadzać. Szczególnie będzie dotyczyć to analizy rozrodu, i teraz dane wprowadzane w SOL dotyczące inseminacji, cielności czy wycieleń, będą prezentowane w czasie rzeczywistym.

Z pewnością część z Państwa zainspiruje się łatwością wprowadzania danych i możliwością natychmiastowej ich prezentacji. Tym bardziej, że przy okazji wprowadzania danych dotyczących zdarzeń, w SOLu powstają automatyczne Zgłoszenia do ARiMR, łącznie z rejestrem będącym historią ich powstawania i wysyłania, co może znacznie oszczędzić czas i uporządkować tę przestrzeń.

Wszystkie dane, które zawiera SOL możesz zawsze mieć przy sobie, ponieważ program jest responsywny  i dopasowuje się do wyświetlacza smartfona czy tabletu. Wszędzie, gdzie masz dostęp do Internetu – czy w oborze, czy w biurze – możesz przeglądać interesujące Cię dane, przy czym aby obejrzeć większość z nich wystarczy klikać w odpowiednie kafelki na ekranie, bez konieczności wpisywania poleceń.

Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty na wprowadzanie danych i uzyskanie np. automatycznych wyliczeń terminów kolejnych rui, zasuszeń czy terminów porodów, może spokojnie korzystać SOLa w sposób bierny, przeglądając – jak do tej pory w HOL – zestawienia i analizy.

Mamy nadzieję, że przeprowadzka się Państwu spodoba.

W razie wątpliwości pomocą zawsze służą nasi SOL-Asystenci (tel. 22 290 00 92).