PFHBiPM
Aktualności

Posiedzenie Zarządu WZHiPB gościnnie w SM Lazur

Paweł Reszel | | Wielkopolski ZHiPB

24 stycznia 2020 odbyło się noworoczne posiedzenie Zarządu Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła. Tym razem spotkanie odbyło się na zaproszenie prezesa i przedstawicieli SM Lazur w siedzibie zakładu w Nowych Skalmierzycach.

W spotkaniu zarządu udział wzięli również dyrektorzy PFHBiPM Stanisław Kautz oraz Mieczysław Klupczyński, a także zaproszeni goście i dyrekcja Regionu Oceny Poznań PFHBiPM.

Posiedzenie otworzył prezes zarządu Przemysła Jagła, które rozpoczęło się od krótkiej prezentacji przedstawiciela firmy Calzeo Polska. Wielkopolscy hodowcy mieli okazję wysłuchać i poznać nowe sposoby i produkty do wykonania komfortowych materacy legowiskowych dla krów. Po zakończeniu części szkolenia trwały dalej obrady zarządu wg przygotowanego planu.

Jednym z kolejnych punktów obrad było wystąpienie prezesa SM Lazur. Jerzy Krzak, przedstawił historię, strukturę oraz ofertę Spółdzielni Mleczarskiej. Kilkunastominutowy film zaprezentował nowoczesną i w pełni zautomatyzowaną linię produkcji serów pleśniowych, z których Lazur jest słynny nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Po części obradowej prezes umożliwił przybyłym producentom mleka zwiedzenie zakładu.

W kolejnych częściach posiedzenia prezes Przemysław Jagła przedstawił plany działalności na rok 2020. Podczas spotkania przedstawiony został również bilans finansowy Związku za rok 2019, który uzyskał jednomyślną akceptację w formie przyjętej uchwały zarządu.

W czasie spotkania głos zabrali przybyli goście omawiając aktualną sytuację w PFHBiPM, sytuację na rynku mleka i wiele innych kwestii w formie wolnych głosów i wniosków w trakcie dyskusji.