PFHBiPM
Aktualności

Pierwsze Mleczne Laury

Marlena Zaremba | | Podkarpacki ZHBMiPM

30 marca odbyła się czwarta edycja Podkarpackich Laurów Mlecznych w Rzeszowie. Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego gościł najlepszych hodowców regionu. Mleczne Laury to wydarzenie mające na celu uhonorowanie hodowców za wysokie wyniki produkcyjne i hodowlane na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorem wydarzenia była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka przy współpracy Podkarpackiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polskiego Związku Bydła Simentalskiego. Patronat honorowy nad uroczystością objął marszałek województwa podkarpackiego. Partnerami wydarzenia była firma Josera, Mlekovita, Małopolskie Centrum Biotechniki oraz Inter Milk.

Podczas Laurów nagradzano hodowców z najwyższą wydajnością w poszczególnych rasach w zależności od wielkości stada. Po raz pierwszy uhonorowano hodowców za wysokie wyniki suchej masy tj. sumy kilogramów tłuszczu i białka. Specjalne wyróżnienie otrzymał hodowca z najwyższym Indeksem Ekonomicznym w województwie. Szczegółowe informacje i listy uhonorowanych znajdziecie Państwo na stronie: mlecznagala.pl/mleczne-laury/podkarpackie/