PFHBiPM – kompleksowa usługa w atrakcyjnej cenie
Z PFHBiPM się opłaca! Jako hodowca, wiesz jak różnorodne mogą być cele w hodowli bydła. Dla wielu istotna jest wydajność ze stada, symbolizująca natychmiastową rentowność i opłacalność produkcji. Inni skupiają się na parametrach mleka, bo na to zwracają szczególną uwagę podmioty skupujące mleko. Dla jeszcze innych ważna jest zdrowotność utrzymywanych zwierząt będąca często przyczyną największych strat przy produkcji mleka. Niektórzy Hodowcy dążą do poprawy pokroju – funkcjonalność krów to przecież klucz do efektywności produkcji.
Dzięki informacjom z oceny Hodowca może realizować postawione cele swojej hodowli a tym samym wpływać na ekonomikę produkcji mleka. I to wszystko po atrakcyjnej cenie – najniższej w Europie.
Hodowco pamiętaj, że realizacja celu powinna uwzględniać otoczenie ekonomiczne. Ocena, którą oferujemy, jest po to, aby zwiększać rentowność w produkcji mleka. Przekonali się o tym hodowcy, którzy poddają swoje stada ocenie od kilku do kilkudziesięciu lat. Wyniki mówią same za siebie – krowy pod oceną wartości użytkowej produkują o 43% więcej mleka.
W PFHBiPM dostajesz nie tylko usługi z zakresu oceny, ale także niezależne doradztwo zootechniczne i hodowlane, program do zarządzania stadem (SOL) i wiele więcej. Co więcej, w krajach takich jak Francja, Niemcy czy Włochy za te usługi zapłacisz dodatkowo, podczas gdy u nas są one częścią kompleksowej oferty. W Polsce oferujemy najszerszy w EU pakiet usług związanych z oceną.
Z wyliczeń PFHBiPM wynika, że wystarczy tylko 6,73 litra mleka od krowy, aby zrekompensować miesięczny koszt oceny jednej sztuki. Dzięki ocenie PFHBiPM masz dostęp do szerokiej informacji o stadzie, co pozwala na wnikliwą analizę i świadome podejmowanie decyzji, a także unikanie niepotrzebnych kosztów w tych niepewnych czasach. Z PFHBiPM inwestujesz w przyszłość swojego gospodarstwa.
PFHBiPM – bo wiedza i jakość to podstawa sukcesu w hodowli!
Nadmieniamy, że utrzymujemy tak niskie ceny za usługi świadczone w ramach oceny dzięki właściwemu zarządzaniu i oszczędnościom. Koszty oceny są refundowane jedynie w 19 % z budżetu państwa, w tych kosztach zawarty jest też 8 % podatek VAT, który odprowadzamy za świadczenie kompleksowej usługi z zakresu oceny.