PFHBiPM
Aktualności

PD: Jakie są podsumowania na pulpicie SOLa?

Izabela Jannasz | | SOL – Pytanie dnia

Po zalogowaniu się do programu SOL, pojawiają się kolorowe kafelki – czyli na zielone te dotyczące kalendarza, na niebiesko – skróty do funkcjonalności programu, a na żółto i czerwono – alarmy i powiadomienia. Pod spodem natomiast, znajdują się dwa wykresy kołowe oraz jedna tabelka podsumowująca stan zwierząt w SOL.

Pierwszy z wykresów kołowych – znajdujący się po lewej stronie – przedstawia w formie graficznej rozkład krów w podziale ze względu na ich status reprodukcyjny. Po najechaniu na dowolną część wykresu, pojawi się hint, który pokaże informacje na temat wybranej grupy zwierząt wraz z ich liczbą. Dodatkowo kliknięcie na dany fragment wykresu, sprawi że wyświetli się lista tych zwierząt.

Analogicznie dzieje się w przypadku wykresu znajdującego po prawej stronie – dotyczy on jałówek. Ze względu na ich uwarunkowania fizjologiczne, nie wszystkie statusy reprodukcyjne są dostępne w tej grupie zwierząt.

Na środku natomiast znajduje się podsumowanie krów ze względu na ich status produkcyjny oraz ogólne podsumowanie rodzaju zwierząt w gospodarstwie: krowy, jałówki oraz buhaje i buhajki.

Dzięki tym podsumowaniom od razu można stwierdzić ile jakich zwierząt jest w programie SOL i czy zgadza się to ze stanem rzeczywistym obory a ponadto można z łatwością przeglądać zwierzęta w podziale na kategorie.