PFHBiPM
Aktualności

PD: Jak przesłać deklarację użytkownika modułu Inseminator?

Izabela Jannasz | | SOL – Pytanie dnia

Deklaracja modułu Inseminator jest niezbędna do tego by uruchomić wspomniany moduł w SOL-u. W dokumencie tym użytkownik uzupełnia jakie gospodarstwo stara się o dostęp oraz wskazuje osobę lub osoby odpowiedzialne za inseminacje w danym gospodarstwie.

Do tej pory deklaracje należało przekazywać zootechnikowi na próbnym doju lub wysyłać pocztą do najbliższego oddziału PFHB. Dostarczenie oryginału dokumentu nie zmienia się – jest to aneks do umowy ocenowej. Natomiast wprowadziliśmy nowe narzędzie, które umożliwi uzyskanie dostępu do modułu Inseminator sprawniej niż dotychczas.

Znajduje się ono w dwóch miejscach na stronie stadoonline.pl i umożliwia bezpośrednie przesyłanie deklaracji do Twojego SOL Asystenta – bez pośredników, długiego oczekiwania i ryzyka nie dostarczenia deklaracji.

Jak to działa? W miejscu pobierania deklaracji użytkownika Inseminator, pojawił czerwony przycisk z napisem „Prześlij tutaj”. Przycisk taki znajduje się także w opisie Modułu Inseminator na stronie stadoonline.pl w akapicie o deklaracji.

 

Formularz zgłoszeniowy zawiera podstawowe informacje służące do weryfikacji użytkownika oraz przyporządkowania go do jego SOL Asystenta oraz – co najważniejsze – możliwość załączenia pliku. Prawda, że proste?

Przyciski znajdują się tutaj: stadoonline.pl/index.php/modul-inseminator i tutaj: www.stadoonline.pl/index.php/dokumenty, a formularz wygląda tak