PFHBiPM
Aktualności

„Pamięć to pamiętnik, który wszyscy ze sobą nosimy” (Oscar Wilde)

Dyrektor Biura OZHB w Koszalinie – Rafał Sieradzki | | OZHB w Koszalinie

   I w tym pamiętniku zapisujemy na zawsze naszych wspaniałych działaczy związkowych Panów: Adama Bartmana i Janusza Malinowskiego, którzy w tym roku zaprzestali działalności w Okręgowym Związku Hodowców Bydła w Koszalinie. 

   Kiedy w 2017 roku przejmowałem funkcję Dyrektora Biura Związku byłem pełen obaw czy podołam tej pracy, jakich spotkam ludzi i czy będzie można budować wspólne i konstruktywne działania na rzecz hodowców Zachodniego Pomorza. Szybko te obawy zostały rozwiane, bo na swojej drodze spotkałem m.in. właśnie tych dwóch Panów, wieloletnich działaczy Związku. Mówią, że człowiek uczy się całe życie, a niektórzy dodają: nawet wtedy kiedy umiera…, bo to pierwszy raz. W mojej pracy, ta nauka zawsze była „pobierana” przede wszystkim dzięki hodowcom i ich doświadczeniu. I tak też było w przypadku Adama i Janusza. To dzięki ich profesjonalizmowi, wiedzy, a przede wszystkim ogromnemu zaangażowaniu społecznemu Związek nasz, stał się wsparciem dla hodowców bydła mlecznego. „Z hodowcami, dla hodowców”, hasło, które przyświeca działalności Związku, mam nadzieję, będzie już na zawsze w sercach naszych odchodzących z aktywnej działalności Kolegów.

Okazją do uhonorowania i podziękowania były „Mleczne Laury 2023”, które odbyły się w marcu br. w Tarnowie. W obecności Prezesów Regionalnych Związków Panów: Emila Szczegielniaka i Andrzeja Syczewskiego pamiątkowe grawertony wręczył Prezydent Polskiej Federacji Pan Leszek Hądzlik, który w serdeczny sposób podziękował za wieloletnią współpracę i pomoc w pracy na niwie federacyjnej. Ale żeby nie było tak „łatwo” odejść, Zarząd Związku zdecydował o honorowym członkostwie naszych eksdziałaczy.

Dziękujemy i trzymamy się tego, co zostało umieszczone na pamiątkowych dyplomach: „… ze swojej strony zapewniamy,  że nasze drzwi są i będą dla Was zawsze szeroko otwarte”.