PFHBiPM
Aktualności

Od pola i zagrody z Federacją

Paweł Reszel | | Wielkopolski ZHiPB

„Od pola i zagrody do stołu – czyli dziedzictwo Wielkopolski”, tak zatytułowana została impreza, która odbyła się w Sielinku 27 sierpnia bieżącego roku. Wydarzenie to zorganizował Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Ze względu na pandemię COVID-19 Ilość osób biorąca w nim udział była ograniczona.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć stoiska Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Wielkopolskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Federację reprezentowali pracownicy Regionu Oceny Poznań. Swoją obecnością zaszczycił to wydarzenie również prezes WZHiPB Przemysław Jagła.

Ważnym aspektem spotkania były prezentacje multimedialne prezentowane przez firmy uczestniczące (w tym filmy dotyczące działalności Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka) przedstawione przez specjalistów z poszczególnych związków hodowców. Polską Federację w tym temacie reprezentowała Katarzyna Rzewuska, na co dzień specjalista Centrum Genetycznego PFHBiPM, która wygłosiła referat pt. „Indeks Ekonomiczny – nowe narzędzie do optymalizowania postępu hodowlanego”.

Ponadto dla odwiedzających hodowców do dyspozycji było 12 stoisk wystawienniczych. Każdy miał możliwość poznania technologii produkcji lokalnych wyrobów. Przedstawienie produktów połączone z degustacją serów, oraz różnorodnych wędlin cieszyło się powodzeniem wśród przybyłych. Z kolei na stoiskach związków hodowców, zwiedzający mieli okazję poznać historię danej organizacji oraz działalność jaką się zajmuje. Na stoisku PFHBiPM oraz WZHiPB goście, byli informowani o usługach i nowościach jakie świadczy Federacja. Natomiast Przemysław Jagła chętnie odpowiadał na pytania dotyczące działalności Związku i zachęcał do współpracy. Udział w takim wydarzeniu dał również możliwość propagowania akcji prowadzonej przez Polską Federację  „Dziękujemy, że pijecie mleko”.