PFHBiPM
Aktualności

Nagrania z konferencji somatycznej dostępne na YouTube!

Ocena | | Ocena wartości użytkowej

Ostatni weekend października w Polskiej Federacji został poświęcony zagadnieniom dotyczącym mastitis. W dniach 29–30.10. odbyła się konferencja „Lepiej zapobiegać niż leczyć – problemy z somatyką w stadzie”.

  • W trakcie pierwszego dnia wydarzenia, które miało formułę on-line, prelegenci poruszyli takie ważne tematy jak: higiena i profilaktyka doju i jego punkty krytyczne oraz jak radzić sobie z somatyką z wykorzystaniem narzędzi PFHBiPM. Uwaga została również poświęcona zakazowi antybiotyków oraz jak jakość mleka wpływa na produkcję serów. Wydarzenie było współfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.
  • Drugi dzień to relacja wideo z warsztatów terenowych, które miały miejsce na przełomie września i października. Doradcy PFHBiPM przedstawili „na żywym organizmie” jak powinno się postępować, aby unikać problemów z somatyką w stadach krów mlecznych.

Wszystkich hodowców zainteresowanych tematyką mastitis, którzy nie mogli uczestniczyć na żywo w wykładach serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z konferencji na naszym kanale YouTube.

I dzień konferencji: 


II dzień konferencji: