PFHBiPM
Aktualności

Nadchodzi czas zakiszania

| HiChB

Produkcja kiszonek wysokiej jakości dla bydła mlecznego jest działaniem proekologicznym. Krowy uzyskują wysoką wydajność mleczną, rzadziej zapadają na schorzenia metaboliczne i mniejsza jest emisja metanu w przeliczeniu na litr mleka.

– Tak właśnie zaczyna się pierwszy artykuł autorstwa prof. Zygmunta M. Kowalskiego, inicjujący sierpniowy Temat Miesiąca w naszym miesięczniku, poświęcony właśnie zakiszaniu pasz.

Uznaliśmy, że warto pochylić się nad tym tematem, zwłaszcza, że pora zbiorów kukurydzy nie jest taka odległa i zanim zapełnią się pryzmy i silosy, warto przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące produkcji tego typu pożywienia dla utrzymywanych krów.

W opracowaniu materiałów, oprócz wspomnianego wcześniej prof. Kowalskiego, bardzo pomogli nam doradcy żywieniowi PFHBiPM, którzy naprawdę kompleksowo podeszli nie tylko do kwestii samego zakiszania, ale także tego, co się z nim wiąże – od zasiewów, przez zbiory i sam proces przygotowania pasz. Mamy nadzieję, że informacje te będą przydatne dla naszych czytelników i rozwieją wszelkie, ewentualne wątpliwości.

Zapewniamy jednocześnie, że w najnowszym numerze „Hodowli i Chowu Bydła” nie zabraknie artykułów dotyczących zdrowia, żywienia, czy poprawy dobrostanu Państwa stad.

Zapraszamy do czytania i życzymy bardzo przyjemnej lektury, jednocześnie życząc aby tegoroczne zbiory były obfite i zapewniły utrzymywanym  zwierzętom jak najlepszą bazę paszową.

Zapraszamy również na stronę holstein.pl gdzie będzie można przeczytać dodatkowe informacje oraz obejrzeć jeszcze więcej zdjęć z odwiedzanych przez nas miejsc, a także do aktywnego komentowania na naszym profilu na facebooku: fb.com/miesiecznikHiChB