PFHBiPM
Aktualności

Nad Starą Regą znów gwarno i trochę smutno…

Rafał Sieradzki | | OZHB w Koszalinie

W dniu 04.04.2022 na Zachodnie Pomorze, po dwuletniej przerwie zawitały Mleczne Laury podsumowujące pracę i wyniki oceny hodowców, a jednocześnie nagradzające ich trud w tej niełatwej i wymagającej gałęzi produkcji zwierzęcej. Organizatorzy tego przedsięwzięcia, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Regionalne Związki Hodowców, postarali się, aby choć przez chwilę nasi hodowcy oderwali się od swojej żmudnej i ciężkiej pracy. Szczegóły dot. podsumowania wraz z fotkami znajdziecie Państwo nie tylko na stronach Federacji, ale również na portalach społecznościowych. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, przy okazji tej uroczystej chwili na ważne wydarzenie towarzyszące tej imprezie.

   W „Młynie nad Starą Regą” podziękowaliśmy trzem osobom, które ważną część swojego zawodowego czasu i pracy poświęcili działalności związkowej i hodowlanej, a które przeszły na zasłużony wypoczynek emerytalny. To wbrew pozorom nie jest takie łatwe dzielić pracę zawodową z działalnością na rzecz szeroko pojętej hodowli bydła mlecznego w Polsce, kiedy ma się na głowie zarządzanie dużą firmą. Dlatego za bezcenne społeczne zaangażowanie pragnęliśmy podziękować razem, jednym głosem, zarówno Federacja jak i Regionalne Związki Hodowców osobom ważnym i znaczącym w naszym „światku” hodowlanym.

Z ramienia Federacji prezydent Leszek Hądzlik wraz z prezesami Związków Hodowców: Andrzejem Syczewskim i Adamem Bartmanem wręczyli w dowód uznania i poświęcenia zawodowego pamiątkowe grawertony i kwiaty:

  • Pani Marii Ścibior – Prezesce OHZ Bobrowniki sp. z o.o. 
  • Panu Stanisławowi Dysze – Prezesowi OHZ Lubiana sp. z o.o.
  • Panu Eugeniuszowi Malinowskiemu – Prezesowi Zakładu Doświadczalnego IZ PIB w Kołbaczu.

Jakże wzruszającym był fakt, że nagrodzonym osobom zakręciła się łezka w oku, no i nam oczywiście też. Każdy z nas zdawał sobie jednak sprawę, że wręczone grawerton i kwiaty to tylko miły i pamiątkowy symbol, który nie jest w stanie zrekompensować ogromu pracy i zaangażowania jakie włożyli w polską hodowlę Honorowi Goście. Mam nadzieję, że wspomnienia które zabrali ze sobą mają barwy nadchodzącej wiosny i zapachu sentymentalnej podróży. Dziękujemy i życzymy, aby nasze wzajemne drogi jeszcze nie raz się krzyżowały, a wiedzą tą fachową i tą życiową, którą posiadacie dzieli się z nami przy okazji każdego spotkania. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Dyrektor Biura OZHB w Koszalinie Rafał Sieradzki