PFHBiPM
Aktualności

Mastitis przynosi hodowcom straty. Mamy na to sposób!

| Ocena wartości użytkowej

W ofercie PFHBiPM jest specjalistyczna usługa doradcza – doradztwo somatyczne.

Doradztwo somatyczne jest prowadzone przez specjalistów (doradców ogólnych) wspierających hodowców w ich codziennej pracy. Każdy z naszych doradców posiada rozległą wiedzę z zakresu chowu i hodowli bydła mlecznego, jednak ich głównym zadaniem jest pomoc w zwalczaniu zbyt wysokiej liczby komórek somatycznych w mleku. Doradztwo somatyczne prowadzone jest w dwóch wariantach:

  • Audytu somatycznego – jednorazowej wizyty, w trakcie której doradca przeprowadza audyt diagnozując przyczynę problemu i proponuje plan naprawczy
  • Pakietu czterech wizyt doradczych (Pakiet Somatyka PLUS), w ramach którego hodowca może liczyć na stałą współpracę z doradcą w celu poprawy zdrowotności stada. W ramach pakietu somatyka plus hodowca otrzymuje raport Rozród. W ramach usługi hodowca otrzymuje raport Somatyka (RW 8)

Dzięki wyposażeniu w 2022 roku w sprzęt do oceny pulsacji doradca może pomóc wyeliminować jedną z przyczyn zawyżonej liczby komórek somatycznej w mleku – czyli nieprawidłową pracę pulsatora.

PAMIĘTAJMY – LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ, NIŻ LECZYĆ Korzystanie z usługi doradztwa somatycznego i stosowanie się do zaleceń doradcy jest najlepszą formą profilaktyki.

Chcesz wiedzieć więcej, zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną na temat doradztwa somatycznego:

Doradztwo ogólne, doradztwo somatyczne (.pdf)