PFHBiPM
Aktualności

Lepiej zapobiegać niż leczyć – zapraszamy na on-line konferencję!

Ocena | | Ocena wartości użytkowej

Zapalenie wymion ma szkodliwy wpływ na jakość mleka, a przede wszystkim wpływa negatywnie na procesy przetwórstwa mleka oraz niesie ze sobą sanitarne konsekwencje dla ludzkiego zdrowia. Ponadto mastitis w stadzie to wzrost kosztów leczenia, potrzeba wprowadzenia antybiotykoterapii, spadek wydajności oraz zwiększony stopień brakowania zwierząt w stadzie.

Konferencja on-line „Lepiej zapobiegać niż leczyć – problemy z somatyką w stadzie” skierowana jest przede wszystkim do hodowców bydła mlecznego oraz producentów mleka z terenu całego kraju, lekarzy weterynarii opiekujących się stadami bydła mlecznego, doradców żywieniowych, pracowników gospodarstw nastawionych na produkcję mleka, a także młodzieży szkolnej i akademickich kierunków rolniczych i weterynaryjnych.

Konferencję kierujemy do szerokiego grona specjalistów odpowiedzialnych za kompleksowe zapewnienie i utrzymanie dobrostanu krów mlecznych oraz minimalizowanie negatywnych skutków występowania mastitis w stadzie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line ze specjalistami, w trakcie którego dowiesz się wiele przydatnych, a przede wszystkim praktycznych, informacji w temacie LKS w mleku.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, obowiązuje rejestracja.
Więcej o konferencji i zapisy: konferencja.pfhb.pl