PFHBiPM
Aktualności

Kto pyta nie błądzi…

Dyrektor Biura OZHB, Rafał Sieradzki | | Informacje

To powiedzenie zdaje się idealnie pasować do pokojowego pikniku zorganizowanego przez będących w pogotowiu strajkowym rolników powiatów sąsiadujących z Koszalinem.

To właśnie na terenie giełdy rolniczej odbył się dla mieszkańców miasta happening poświęcony przybliżeniu Koszalinianom tematów związanych z trudną sytuacją rolnictwa w Polsce i wyjaśnieniom powodów dlaczego rolnicy wyszli na ulicę. Na terenie pikniku zbudowano scenę, na której przedstawiciele strajkujących, przez cały czas trwania imprezy wyjaśniali powody utrudnień jakie spotkały polskie społeczeństwo, szczególnie przez blokady drogowe.

Oczywiście przy okazji pikniku trwały różnego rodzaju atrakcje nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Konkursy, darmowy poczęstunek w postaci pyszności „prosto ze wsi” tj. wędlin, ciast, pierogów, mleka „prosto od krowy” itp., to wszystko zachęciło do odwiedzenia i zapoznania się z życiem na wsi. Aha, no i było jeszcze mini-zoo, w którym zwiedzający mogli obejrzeć zwierzęta „żyjące” na wsi. Oczywiście nie zabrakło maszyn i ciągników, do których można było wsiąść i pokręcić przysłowiową kierownicą. Obok organizatorów w postaci Komitetu strajkujących rolników, Kół Gospodyń Wiejskich i branży gastronomicznej nie zabrakło Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Przedstawicielstwo w Koszalinie oraz Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Koszalinie.

Pod rozstawionym namiotem federacyjnym można było degustować ciasta i wędliny z wiejskiej manufaktury oraz napić się mleka z porannego udoju. Przy okazji na stoisku znalazły się ulotki o „całej prawdzie o mleku” oraz inne gadżety przybliżające mieszkańcom miasta nasze usługi. Zapewniam, że frekwencja przerosła organizatorów, a smaczne produkty znikały jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Myślę, że taki pokaz „życia na wsi” i problemów, które nie ominęły tej części gospodarki krajowej był bardzo potrzebny.

Do człowieka dociera prosty przekaz najlepiej ze źródła, którego dotyczy. Każdy z Nas doskonale pamięta zabawę w „głuchy telefon”. Im więcej pośredników informacji wychodzącej, tym w końcowej wersji może ona być mocno zniekształcona. Dziękujemy mieszkańcom Koszalina za liczne przybycie i wspólną zabawę przez naukę.