PFHBiPM
Aktualności

Krajowa lista buhajów – dużo nowości, dużo zmian

M. Solarek | | CGen

Z przyjemnością informujemy wszystkich hodowców, że są już dostępne krajowe listy buhajów oparte o publikację wartości hodowlanych – kwiecień 2019. Jest to okazja do zapoznania się z najnowszą ofertą krajowych Spółek Unasieniania, które dostarczają nasienie buhajów ras: polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej, simentalskiej i polskiej czerwonej. W prosty sposób możemy porównać wartości hodowlane buhajów, które są proponowane do rozrodu w sezonie hodowlanym 2019.1. Buhaje rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej podzielone zostały na odmiany barwne: czarno-białą (HO) i czerwono-białą (RW) a także według rodzaju oceny wartości hodowlanej: z oceną genomową oraz z oceną konwencjonalną.

Prezentowane listy buhajów zawierają wszystkie wartości indeksów jakie są potrzebne do prowadzenia właściwie ukierunkowanej pracy hodowlanej. Nazwa właściciela buhaja ułatwia złożenie zamówienia jeśli buhaj odpowiada założeniom naszego celu hodowlanego w stadzie.

Mamy nadzieję, że krajowe listy buhajów będą stałym punktem informacji przy tworzeniu Państwa planu kojarzeń. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ds. hodowli.

Listy buhajów dostępne są  w zakładce „Hodowla”, adresy do kontaktu z doradcą ds. hodowli w zakładce „Kontakt”. Pełny ranking buhajów znajduje się także na stronie Centrum Genetycznego PFHBiPM: cgen.pl/indeksy/


Nasi doradcy ds. hodowli

Zespół ds. doradztwa hodowlanego