PFHBiPM
Aktualności

Kolejny rok za nami

Mateusz Uciński | | HiChB

Zastanawialiście się Państwo nad tym, jak postrzegamy upływ czasu, jak go oceniamy? Współczesna psychologia od dawna bada to zagadnienie i stara się jasno określić, co je warunkuje. Nie jest to łatwa kwestia, bo na postrzeganie tego zjawiska składa się wiele elementów, takich jak czas trwania badanych okresów, analizy rytmów dobowych ludzi i zwierząt czy indywidualna ocena własnych odczuć na temat przeszłości.

Zapewne zapytają Państwo, dlaczego w ogóle o tym piszę. Robię to, żeby chociaż w pewnym stopniu uzmysłowić sobie i Wam, Drodzy Czytelnicy, jak trudno jest dokonać podsumowania kończącego się właśnie roku. Każdy z nas zapewne ocenia go inaczej, subiektywnie, gdyż na tę ocenę wpływa mnóstwo bardzo indywidualnych czynników zarówno natury osobistej, społecznej, jak i ekonomicznej. Czy to był dobry rok? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Państwu.

Nasza redakcja pokusiła się o podsumowanie minionych miesięcy, bazując na danych udostępnionych przez poszczególne wydziały Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zestawienia te pokazują, z jakich usług oferowanych przez PFHBiPM korzystaliście Państwo najchętniej, na co stawiacie w swoich hodowlach, na jakie elementy pracy hodowlanej w stadach kładziecie największy nacisk. Prezentowane informacje dotyczą hodowców będących pod oceną wartości użytkowej bydła od stycznia do końca września 2021 roku, stanowią miarodajny obraz Państwa poczynań we wspomnianym okresie. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele przeciwności napotkaliście na swojej drodze w minionym roku. Tym bardziej należy podkreślić, że publikowane dane dobitnie świadczą o bardzo wysokim poziomie rodzimej hodowli bydła mlecznego – czego z całego serca gratulujemy. Jednocześnie życzymy, aby nadchodzący wielkimi krokami rok 2022 był pełen zdrowia, szczęścia i spełnionych marzeń. Nie tylko tych hodowlanych… 

Zapraszamy na holstein.pl