PFHBiPM
Aktualności

Kolejne spotkanie z hodowcami w Kobiernie

Eugeniusz Sierszulski | | Laboratoria Mleka

Kolejne „drzwi otwarte” zorganizowano dla hodowców z Regionu Oceny Poznań w Kobiernie w siedzibie PFHBiPM. Po raz piąty do naszej siedziby w dniu 23 stycznia zawitali hodowcy, którzy jeszcze nie korzystają z naszych usług, oraz tacy, którzy zaczęli współpracę z nami w ostatnich tygodniach.

Uczestników spotkania w imieniu dyrektora Regionu Oceny Poznań – Mariusza Chrobota – powitał kierownik zespołu oceny Eugeniusz Sierszulski. W swoim wystąpieniu przedstawił zadania PFHBiPM, jej działalność i strukturę. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli filmy promujące działalność Polskiej Federacji, oraz zostali zapoznani z jej ofertą dla hodowców. Marcin Zwoliński doradca zootechniczny w Regionie Oceny Poznań, przedstawił zalety OWUB, oraz praktyczne możliwości wykorzystania wyników w codziennej pracy hodowcy. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu o ocenie i nowych narzędziach dla hodowców takich jak SOL i badania PAG.

Drugą część spotkania przeprowadził kierownik laboratorium – Roman Kręciołek. W laboratorium uczestnicy spotkania zobaczyli „na żywo”, jak są przeprowadzane wszystkie analizy mleka i pasz. Hodowcy uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość skorzystania:

  • z bezpłatnych badań próbek mleka, oraz pasz objętościowych,
  • a także analizy PAG – badania cielności z mleka krów.