PFHBiPM
Aktualności

Już niedługo SOL pomoże w zgłoszeniach do IRZ

Agnieszka Antczak | | SOL

Jak sygnalizowaliśmy wcześniej, od początku roku 2019 w związku z nowymi przepisami ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, prowadzenie Księgi Rejestracji Bydła jest możliwe tylko na dwa sposoby – w wersji papierowej lub poprzez portal IRZ Plus na stronie ARiMR.

Portal IRZ Plus pozwala hodowcom na wprowadzanie zgłoszeń bezpośrednio do systemu informatycznego ARiMR, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych.

Mając na uwadze fakt, że użytkownicy SOL i tak wprowadzają do programu wszystkie dane, które potrzebne są do wypełnienia zgłoszenia, finalizujemy prace nad możliwością przesyłania tych danych z SOL do portalu IRZ Plus.  Hodowcy, którzy zdecydują się na zgłaszanie Zdarzeń do ARiMR drogą elektroniczną nie będą musieli ponownie wprowadzać tych samych danych w IRZ Plus, ponieważ SOL zrobi to za nich. IRZ Plus umożliwia także wydruk potwierdzenia wysłanego zgłoszenia, aby użytkownik miał pewność, że dopełnione zostały wszelkie formalności.

Warunkiem koniecznym jest założenie konta na IRZ Plus. Informacje o szczegółach dotyczących założenia, lub aktualizacji konta w IRZ Plus znajdziecie Państwo na stronie

https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/obsluga-zgloszen-przez-internet-portal-irzplus.html