PFHBiPM
Aktualności

Jak wyszukać informacje o buhaju na stronie cgen.pl?

CGen | | Hodowla

Jednym z ogólnodostępnych rankingów zwierząt tworzonych przez Centrum Genetyczne jest ranking buhajów, z którego można skorzystać na stronie cgen.pl/indeksy/. Umożliwia on wyświetlanie najlepszych buhajów uszeregowanych według Indeksu Ekonomicznego (domyślnie) lub indeksu PF. 

Czy wiesz, że konkretnego buhaja można znaleźć na dwa sposoby?

I. Wyszukanie buhaja wśród występujących w wyświetlanym rankingu buhajów. 

Częściowy numer poszukiwanego buhaja można wpisać w okienko w polu ID (nr 1 na rycinie poniżej). Wtedy nastąpi jego wyszukiwanie wśród wybranej grupy buhajów. 

Możliwe jest także zwiększenie zakresu wyświetlanych buhajów, gdy zależy nam na przeszukaniu większej grupy (nr 2 na rycinie poniżej).

II. Wyszukanie buhaja za pomocą wyszukiwarki zwierząt.

Wyszukiwarka zwierząt dostępna po wybraniu opcji “Szukaj” na stronie z rankingami tutaj. (rycina poniżej). Pozwala na wyszukiwanie nie tylko buhajów, ale również samic. W wersji podstawowej wystarczy wpisać numer lub nazwę zwierzęcia w polu “ID/Nazwa”, a kliknięcie przycisku “Szukaj” powoduje przeszukanie zwierząt we wszystkich rankingach CGen.

Poniżej przycisku “Szukaj” w wyszukiwarce zwierząt dostępne jest również “Zaawansowane wyszukiwanie”. Umożliwia ono wyszukiwanie zwierząt po wpisaniu innych informacji takich jak ID ojca czy wybraniu odmiany zwierzęcia (rycina poniżej).

Obie wyszukiwarki dają możliwość wyszukiwania zwierząt po wpisaniu fragmentu numeru lub nazwy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku buhajów zagranicznych lub gdy nie jesteśmy pewni całej nazwy zwierzęcia.

Zapraszamy do korzystania z rankingów i wyszukiwarki zwierząt CGen!