PFHBiPM
Aktualności

I Podlaska Gala Mleczna

| Informacje

Najlepsi hodowcy z Podlasia docenieni za wspaniałe wydajności mleczne.

21.03.2019 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się po raz pierwszy Podlaska Gala Mleczna na której uhonorowano pucharami właścicieli najwydajniejszych gospodarstw mlecznych w całym województwie. Nagrodzonych przez Polską Federację Producentów Bydła i Hodowców Mleka, wspólnie z wchodzącym w jej skład Podlaskim Związkiem Producentów Bydła i Hodowców Mleka zostało ponad 40 hodowców (po trzech najlepszych z każdego z 14 powiatów).  

Gala odbyła się pod patronatem Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Pan Paszkowski oraz podlaski poseł PiS, były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel odebrali od Federacji wyróżnienia za dotychczasową współpracę i wspieranie działań na rzecz mleczarstwa. W imprezie wzięli także udział prezydent PFHBiPM Leszek Hądzlik, wiceprezydentowie Federacji Krzysztof Banach i Andrzej Steckiewicz, Dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie - Wojciech Mojkowski, Dyrektor SHiUZ – Dariusz Gawroński, oraz przedstawiciele mleczarni, gmin i powiatów woj. Podlaskiego.

Wiceprezydent Federacji Krzysztof Banach zaznaczył, że Podlaski Związek Producentów Bydła i Hodowców Mleka jest największym takim związkiem w kraju, przy czym skupiając ponad 3 tys. producentów, właśnie w tym rejonie produkowana jest jedna trzecia całej produkcji mleka w Polsce, a w 2018 r. w Podlaskiem hodowano ponad 160 tys. krów mlecznych. Prezydent przypomniał również iż sam związek obchodził jesienią 2018 r. 25-lecie istnienia i jego wpływ na kształt polskiej hodowli jest naprawdę imponujący.

Wojewoda Bohdan Paszkowski w swoim przemówieniu dobitnie podkreślił, że dokonania podlaskich hodowców bydła mlecznego są godne podziwu i uznania, a także ze wszech miar powinny stanowić przykład do naśladowania jak można podnieść hodowlę i produkcję mleka na światowy poziom.

Wykaz laureatów